ZÁŘÍ - AHOJ KAMARÁDI!

20.09.2017 19:58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milý čtenáři,

Přinášíme vám něco málo ze života naší školičky v měsíci září. Po slunném létu jsme se, jako každý rok, sešli na konci srpna v naší školce, abychom začali prázdninový provoz. Poslední týden v srpnu měly možnost přijít i nově přijaté děti, v doprovodu svých rodičů, aby si pohrály s budoucími kamarády a jejich zářijový první vstup do školky byl pak co nejpříjemnější a nejpohodlnější. A mnoho rodičů a dětí tuto možnost využilo, což bylo na začátku měsíce ve školce znát. Děti jsou šikovné a tak se mohlo hned v prvním týdnu začít pilně pracovat.

Ve školce se sešlo 58 školkáčků, z toho 19 od září nově přijatých. Ve třídě Pastelek se sešlo 13 dětí, které jsou věkově ve školce nejstarší a řadí se mezi předškoláky. Ve třídě Srdíček, kde jsou děti starší i předškolní, se sešlo 23 dětí a ve třídě Sluníček s nejmladšími dětmi se sešlo 22 dětí. Dohromady se u nás v letošním roce připravuje na svůj vstup do první třídy 25 budoucích školáků.

Měsíc září jsme prožili v duchu seznamování s novými kamarády, prostředím, ve kterém se děti po další řadu měsíců budou pohybovat, a důležitými pravidly. Loučili jsme se s pomalu odcházejícím létem a s otevřenou náručí vítali první podzimní dny. Mezi zářijovými činnostmi jsme mohli najít řadu seznamovacích her, tvoření s letními motivy, spoustu tematicky zaměřených písniček i nových básniček. Pastelky se dokonce začaly připravovat na své, letos první, vystoupení k příležitosti Dne Seniorů.

Do školky k nám zavítala na návštěvu jedna milá paní s osmi zvířecími kamarády – Hudební program pro děti: Karneval zvířat, která společně s našimi dětmi učila zvířátka tančit a zpívat. V dopoledni se objevovaly velice známé a melodické písničky, které děti moc bavily a domů tak odcházelynadšené. Na konci měsíce přijelo do školky i mobilní kino, které ponořilo děti zpátky do teplého léta a seznámilo je s mořským světem.

Nyní již čekáme, jaká dobrodružství a jaké zážitky nám přinese měsíc říjen. Již teď vás můžeme pozvat 18. 10. 2017 v 8:0hod před školková vrátka, kde proběhne sběr starého papíru – přijďte se k nám přidat :). Třída Pastelek se zúčastní již zmíněného Dne Seniorů, obě třídy s nejstaršími dětmi začnou chodit 1x týdně cvičit do školní tělocvičny, celá školka půjde na vycházku za výlovem Huťského rybníka a v rámci dopoledního programu pro děti proběhne i slavnostní „dýňování“ za doprovodu Helloweenských masek. Opět budeme mít napilno a určitě se nebudeme nudit – ba naopak! 

 

Článek byl zveřejněn na Dobříško aktuálně.