ŘÍJEN - CHUŤ PODZIMU

16.10.2017 15:49

Máme za sebou druhý úspěšně zakončený školní měsíc, který byl plný zvířátek, přírodnin, ovoce a zeleniny. Třída Pastelek a třída Srdíček začala každotýdenní docházku do školní tělocvičny, kam si chodí protáhnout nožky a třída Pastelek už má za sebou dokonce i první letošní vystoupení – vystoupení na Obecním Úřadě ve Staré Huti k příležitosti Dne Seniorů. Děti zpívání a recitování po prvotním ostychu zvládly perfektně! Také k tomu měly spoustu báječných diváků.

Celá školka se v tomto měsíci zapojila do projektu Klubu Dětských Knihoven „JÁ JSEM TVŮJ ČLOVĚK“. Naším tématem byl „ČÁP A JEHO KAMARÁDI“. Téma nám i dětem bylo blízké a proto děti plnění úkolů, tvoření, hry i ptačí povídání moc bavilo. Výtvory dětí budou vystaveny v Huťské knihovně, se kterou jsme v rámci projektu spolupracovali.

Kromě toho děti v tomto měsíci zažily dobrodružství při cvičné evakuaci, ocitly se v dračí říši při Drakiádě – pouštění draků i v říši sladkovodních ryb – výlov Huťského rybníka a staly se úžasnými diváky zábavného klauna Pepína, který k nám do MŠ přijel na návštěvu.

Již se stalo tradicí, že konec října probíhá slavnostně. A tak jsme se poslední den v měsíci sešli s dětmi ve třídě a poznávali své kamarády. Říjen jsme totiž zakončili Dýňováním ve strašidelných maskách! Je to jedna z akcí, na kterou se děti po celý rok těší. A my ji již máme za sebou, stejně jako další měsíc v roce.