Preventivní vyšetření zraku ve školce

30.10.2018 13:12

Naše MŠ je zapojena do projektu " Koukají na nás správně ?"

Jde o preventivní screeningové vyšetření zraku předškolních dětí.

• Vyšetření zajišťují zdravotničtí pracovníci zařízení Prima Vizus o.p.s. přímo v mateřské škole pomocí speciální vyšetřovací videokamery PlusoptiX.
  • Zjištění dioptrické vady je důležité pro celkový zdravý vývoj dítěte. Čím dřív je oční vada zjištěna a léčena, tím vyšší je šance na úspěšnou léčbu.
  • Včasná léčba oční vady může zabránit vzniku a rozvoji tupozrakosti, která představuje vážný zdravotní handicap dítěte.
  • Již malá porucha vidění může dítěti působit značné potíže. Dioptrické vady způsobují zhoršenou orientaci v prostoru, která může být příčinou vzniku úrazu.

VYŠETŘENÍ NENÍ HRAZENO ZDRAVOTNÍMI POJIŠŤOVNAMI. POPLATEK ZA VYŠETŘENÍ ZRAKU ČINÍ 150 KČ A USKUTEČNÍ SE DNE 3. 12. 2018 V 8:30HOD V MŠ.

Kdo bude mít zájem o vyšetření zraku u svého dítěte, ať se nahlásí u své pí. učitelky.

Děkujeme :-)