Informace k znovuotevření MŠ

11.05.2020 20:07

Vážení rodiče, zákonní zástupci dětí mateřské školy, v souladu s rozhodnutím zřizovatele bude od 25. května možná osobní přítomnost dětí v mateřské škole.

• Připouští se střídání více pedag. pracovníků u jedné skupiny dětí.
  • Pokud to bude možné, budou skupiny utvářeny  z dětí jedné třídy.
  • Kritériem pro nezařazení dítěte do skupiny je rizikový faktor.

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo následující rizikové faktory:

1. Věk nad 65 let s přidruženými chronickými chorobami.

2. Chronické onemocnění plic

(zahrnuje i středně závažné astma bronchiale)

s dlouhodobou systémovou

farmakologickou léčbou.

3. Onemocnění srdce anebo velkých cév

s dlouhodobou systémovou farmakologickou

léčbou např. hypertenze.

4. Porucha imunitního systému, např. :

a) při imunosupresivní léčbě

(steroidy, HIV apod.),

b) při protinádorové léčbě,

c) po transplantaci solidních orgánů

nebo kostní dřeně,

5. Těžká obezita (BMI nad 40kg/m²)

6. Farmakologický léčený diabetes mellitus.

7. Chronické onemocnění ledvin vyžadující

dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu

funkce ledvin (dialýza)

8. Onemocnění jater

(primární nebo sekundární)

Do rizikové skupiny patří osoba, která naplňuje alespoň jeden bod uvedený výše nebo pokud některý z bodů naplňuje jakákoliv osoba, která s ní žije ve společné domácnosti.

• Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, a jiný příznak akutní infekce dýchacích cest) nesmí do školy vstoupit.
  • O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy.
  • Školní stravování bude zajištěno obvyklým způsobem.
  • Provoz mateřské školy bude od 6:30 do 17:00 h.
  • Pro pobyt venku se bude využívat zahrada u družiny nebo házenkářské hřiště, kde děti smí být pouze s rouškou.
  • Třída Pastelek bude zůstávat v hlavní budově.
  • Záleží čistě na Vašem rozhodnutí, zda dítě do školy pošlete. Měli jste možnost seznámit se s metodikou, na kterou jsme zveřejnili odkaz na webových stránkách školy. Pokud vaše dítě půjde do školy, budeme potřebovat čestné prohlášení. (Najdete včas na webových stránkách.)  Zvažte možná rizika.
  • Předškoláci, kteří nebudou navštěvovat mateřskou školu, se mohou obrátit na své třídní učitelky formou emailu msstarahut@seznam.cz, kde jim v případě jejich zájmu budou zaslány pracovní listy.
  • Všechno si v klidu projděte, rozmyslete a Vaše rozhodnutí sdělte třídním učitelkám, co možná nejdříve,  nejpozději však do 19.5.2020 do 8,00 hodin, aby se vše stihlo připravit.
  • Pokud budete mít zájem, aby Vaše dítě chodilo do školy, sdělte prosím prostřednictvím třídních učitelů v jakém rozsahu.
  1. dopolední blok + oběd,
  2. dopolední blok + oběd + odpolední odpočinek
  3. dopolední blok + oběd + odpolední odpočinek + odpolední činnosti

Tyto informace jsou důležité kvůli rozdělení dětí do skupin. Pokud to bude možné, budou děti z jedné třídy v jedné skupině.

Děkuji Vám za spolupráci.

S pozdravem PaedDr. Zdeňka Halenkovská