Info pro rodiče do začátku nového roku

31.08.2017 09:16
  • Změny na šk. rok 2017/2018 (shrnutí)

Povinnost předškolních dětí a jejich rodičů

-  Telefonické (či osobně, SMS) oznámení o nepřítomnosti dítěte a následné písemné omluvení dítěte do Omluvného listu dítěte rodičem

-  Nepřetržitě se vzdělávat od 8:00 - 12:00hod ( 4 hodiny). Pozdní příchod -  lékař, logoped, atd. zapsat do Omluvného listu dítěte. Pozdní příchod do MŠ např. zaspání, doprava, atd. omluven nebude. V případě opakovaných neomluvených absencí je ředitelka školy (vedoucí učitelka) oprávněna ontaktovat OSPOD.

- Uvolnění díěte z důvodu např. hory, dovolená, lázně, atd. probíhá na základě vyžádání Žádosti o uvolnění dítěte z předškolního vzdělávání a následného souhlasu paní ředitelkou. K dostání u třídní učtitelky dítěte. Vždy s dostateným předstihem!

- Na děti s povinnou předškolní docházkou se vztahují prázdniny ZŠ. V době prázdnin se dítě nemusí omlouvat do Omluvného listu dítěte, nemusí do školky docházet, ale může. Vždy před prázdninami prosíme zapsat dítě s předškolním povinným vzděláváním, které o prázdninách školku navštěvovat bude, do listu na nástěnce.

- Doporučujeme rodičům pravidelnou domácí přípravu na školu dle MŠMT - "DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU"

Zákaz zdržování se na zahradě MŠ po předání dítěte pí. učitelkou zákonnému zástupci (či jiné pověřené osobě).

Platby stravného i školného probíhají na základě souhlasu s inkasem

- Cena stravného navýšena o 5kč/dítě (od 1. 10. 2017)

- Dítě s odkladem školní povinné docházky neplatí školkovné

- Každý nový strávník (zákonný zástupce dítěte) se dostaví pro podklady k platbám k hospodářce pí. Hartmanové do MŠ.

Besídky se od tohoto školního roku budou konat ve všech kmenových třídách zvlášť, včetně besídky Pastelek. Viz plán akcí

Jarmark bude jednou za 2 - 3 roky, v roce 2017 se jarmark školky konat nebude!

• konzultační hodiny vedoucí učitelky Martiny Jiráňové dle předchozí domluvy
  • odhlašování obědů do 8 hod.
  • pozdní příchody hlásit dopředu
  • tělocvik pro předškoláky - pastelky ve středu od 8 do 8.45hod / srdíčka ve čtvrtek 8 do 8.45hod - pevná obuv, bílá podrážka!
  • odchody po obědě - ráno zapsat na papír u dveří+s sebou boxík na svačiny
  • všechny věci podepisovat!
  • do látkových tašek v šatně - náhradní oblečení+gumovky (třída pastelek oblečení a bačkory 2x)
  • 1x za půl roku kapesníky v krabičce, pasta na zuby a dále vždy dle potřeby (sledujte nástěnku MŠ)
  • učitelky mají právo nepřijmout nemocné / nachlazené dítě v ten den do školky
  • uvítáme sponzorské dary v podobě naturálií či finančních prostředků